Spalio 7-9 dienomis Lenkijos Bielsko – Biala mieste vyko tarptautinis jubiliejinis – dešimtas WKF karate turnyras „Polish open 2016“ jame dalyvavo 1659 sportininkai iš 31 pasaulio valstybės. Didžiulėje sorto arenoje „Pod Dębowcem“ tarp 30 kitų pasaulio valstybių vėliavų kabėjo ir Lietuvos trispalvė.

Lietuvą atstovavo 11 sportininkų: M. Kubilius iš Kauno „Atide“ trenerė E. Rupeikaitė, K. Ščiukaitė  iš Šiaulių „Baltasis tigras“ ir 9 G. Linarto auklėtiniai iš Garliavos „Budo“ klubo: Ą. Pečiukaitis, J. Steponkevičius, A. Drūlia, T. Minelga, A. Vilkas, R. Jadvinskis, M. Katauskas, A. Plioplytė ir V. Astašauskaitė.

Asmeninėse rungtyse iš lietuvių geriausiai sekėsi Matui Katauskui, jis kumitė rungtyje U12 +40 kg., užėmė 2 vietą ir Titui Minelgai kumitė rungtyje U14 +50 kg., užėmė 3 vietą, o kadetų grupėje iki 16 metų -63 kg., liko 11vietoje. Titas kartu su Augustu Vilku ir Roku Jadvinskiu, kuris asmeninėje  rungtyje U 14 – 40 kg., liko per plauką nuo medalio – užėmė 5 vietą,  dalyvavo vaikinų U14 komandinėje kumitė rungtyje ir pasidabino bronzos medaliais.

Nuo vaikinų neatsiliko ir merginos, U14 merginų komandinėje kumitė rungtyje finale nusileido danėms ir lipo ant „sidabrinės pakylos laiptelio. Merginų komandą atstovavo: Vaida Astašauskaitė, Kamilė Ščiukaitė ir Agnė Plioplytė, pastaroji asmeninėje kumitė rungtyje U14 +50 kg., užėmė 7 vietą.

Kumitė rungtyje Justas Steponkevičius kadetų grupėje – 52 kg. užėmė 11 vietą.  Ąžuolas Pečiukaitis kumitė rungtyje U14 -40kg., liko 7 vietoje.

Kovos menų ir sporto asociacijos „Budo“ prezidentas ir treneris Giedrius Linartas džiaugiasi tokiais sportininkų pasiekimais. Anot trenerio, karatė varžybos pagal WKF stilių pasižymi labai aukštu lygiu, tokio rango varžybose laimėti nors vieną bet kokios spalvos medalį yra geras pasiekimas. Labai džiugu, kad keli sportininkai nepabūgo dalyvauti ne tik savo, bet ir  už vyresnį amžių, manau jie gavo labai neįkainojamą pamoką, po kurios tikiuosi toliau tik tobulės.

Kovos menų ir sporto asociacijos „Budo“ treneris dėkoja Aurelijos Makūnienės labdaros ir paramos fondui, kuris prisidėjo prie Vaidos Astašauskaitės išvykos į šias varžybas. Treneris džiaugiasi, kad visuomenė pradeda suprasti kaip svarbu remti ir skatinti jaunuosius talentus, tikėkimės šis pavyzdys bus užkrečiamas ir ateityje bus galima pamatyti žymiai daugiau gabių vaikų atstovaujančių Lietuvą, kurie gal net taps olimpiečiais, vylėsi treneris.